Wybierz najlepsze koło dwumasowe Opel Vectra C

Wybierz najlepsze koło dwumasowe Opel Vectra C

12 sierpnia, 2018 Wyłączono przez admin

Koło dwumasowe

Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem samochodu, z pewnością chcesz zadbać o każdy jego detal. Niezależnie od tego, czy jesteś wielkim fanem motoryzacji, czy potrzebujesz samochodu tylko z czysto ekonomicznych przesłanek, na pewno chcesz, aby auto posłużyło Ci jak najdłużej. Jedną z najważniejszych części jest silnik, który stanowi serce całego mechanizmu. Odpowiednio zadbany, zapewnia bezpieczną, bezkolizyjną jazdę. Warto się zastanowić nad wyborem właściwego koła dwumasowego, które charakteryzuje się zmniejszoną ilością drgań i wibracji. Odpowiada to przede wszystkim za zwiększony komfort użytkowania samochodu. Bezsprzecznie dla każdego kierowcy jest to jeden z najważniejszych czynników.

Koło dwumasowe Opel Vectra C

Koło dwumasowe należy do tego rodzaju części, które zużywają się w związku z codzienną eksploatacją samochodu. Jego uszkodzenie możemy łatwo rozpoznać, ponieważ z początku jest to słyszalny odgłos stukania podczas używania pedału gazu lub też klekotanie, gdy samochód jest na tzw. „luzie”. Jeśli usłyszysz jedne z tych dźwięków zapewne awarii uległo koło dwumasowe Opel Vectra C. Nie musisz się martwić, że pozostałeś sam z tym problemem. Jeśli jesteś posiadaczem Opla Vectra C i potrzebujesz wymiany koła dwumasowego, to skorzystaj z Naszej oferty i pozwól Nam pomóc w doborze odpowiedniej części. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Naszej strony internetowej oraz do bezpośredniego kontaktu.

Jak pracuje koło dwumasowe?

Budowa koła zamachowego we wszystkich modelach składa się z dwóch podstawowych mas.

  • pierwotnej – która jest przytwierdzona do wału korbowego oraz posiada wieniec zębaty, którego zadaniem jest współpraca z rozrusznikiem;
  • wtórnej – umieszczona jest za pomocą łożysk osiowych i promieniowych.

Pomiędzy obiema masami znajduje się tłumik drgań skrętnych, który łączy obie masy. Powoduje to wydłużenie żywotności zarówno całej skrzyni biegów, jak i jej poszczególnych podzespołów.

Dlaczego koło dwumasowe?

Koło dwumasowe Opel Vectra C, umożliwia ograniczenie wibracji, generowanych przez jednostki napędowe. Nie bez powodu koło dwumasowe jest stosowane we wszystkich nowszych silnikach diesla oraz w niektórych modelach benzynowych. Odpowiednio sprawne koło dwumasowe, zamontowane w Twoim samochodzie Opel Vectra C, zdecydowanie ułatwia pracę silnika, dzięki czemu jazda jest płynna. Odbywa się to dzięki eliminacji wszelkich drgań, które są generowane podczas pracy układu napędowego. Koło dwumasowe jest niezastąpione w przypadku redukcji biegów, ponieważ znacząco obniża uczucie szarpnięć. Chociaż może Ci się wydawać, że nie warto zmieniać koła dwumasowego, bo jest to dosyć kosztowna kwestia, to zdecydowanie ta eksploatacyjna część powinna zostać wymieniona. Jej dalsze zużycie może spowodować uszkodzenie całej skrzyni biegów, a to generuje dodatkowe koszty. Oferowane przez Nas usługi cechują się niezwykłą trwałością i niezawodnością. Nasz zespół pracowników, z pewnością doradzi Państwu najlepsze rozwiązanie. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z Naszej oferty.