Bmw e46 – charakterystyka pojazdu

Bmw e46 – charakterystyka pojazdu

5 kwietnia, 2018 Wyłączono przez admin

Bmw e46 jest to samochód osobowy, który reprezentuje klasę średnią, czyli segment D. Natomiast w wersji compact samochód zalicza się do segmentu C. Model produkowany był od 1998 do 2007 roku. Ten wyżej wymieniony model samochodu osobowego wyprodukowano z przeznaczeniem na aż 12 rynków. Ten samochód osobowy, w zależności od konkretnego modelu, został wyposażony w tylny napęd oraz AWD, czyli na wszystkie koła. Ten pojazd ukazał się jako kontynuacja serii 3 BMW, poprzednikiem modelu był bmw e36. Bmw e46 od poprzedników różnił się między innymi tym, że posiadał bardziej opływowy kształt.

Samochód osobowy bmw e46 pojawił się na rynku w różnych wersjach nadwoziowych. Otóż, można go było nabyć jako 2-drzwiowe coupe, 2-drzwiowy kabriolet, 5-drzwiowe kombi, 4-drzwiowy sedan oraz 3-drzwiowy hatchback. Ten wyżej wymieniony pojazd występował w wersji ze skrzynią biegów manualną lub w późniejszych modyfikacjach – z automatyczną. W teście Euro NCAP samochód otrzymał 4 na 5 gwiazdek.

Bmw e46 – dane techniczne pojazdu

Pojazd bmw e46 w zależności od konkretnego modelu, posiadał masę własną wynoszącą od 1360 do 1790 kilogramów. Samochód produkowany był między innymi w następujących miejscowościach: Monachium, Lipsk, Kaliningrad, Dżakarta oraz Shenyang. Pojemność zbiornika paliwa w tym pojeździe wynosiła 63 litry. Natomiast pojemność bagażnika w wersji sedan wynosiła 440 litrów, a w wersji coupe 410 litrów. Na rynku europejskim, ten samochód po raz ostatni został wyprodukowany w 2005 roku, w wersji kombi.

W ramach ciekawostki warto wiedzieć, iż przez wszystkie lata produkcji, ten wyżej wymieniony model, znajdował się w czołówce najlepszych samochodów. Ranking był sporządzany przez magazyn „Car and Driver”. W różnych okresach samochód poddawany był niewielkim zmianom. W kwietniu 2001 roku odnotowano pierwszy face-lifting.